Odwiedziło nas

W tym tygodniu 360

W tym miesiącu 1612

Ogółem 183342

asysta 2016 06

Istnienie asysty datuje się u nas od samego początku Parafii. Jej udział we wszystkich uroczystościach parafialnych jest nieoceniony. Bardzo zaangażowaną w asyście była p. Wanda Pawłowska dbająca o każdy detal stroju ludowego. Dziś ze względu na chorobę towarzyszy swoją modlitwą. Każdego roku rozpoczynając od procesji rezurekcyjnej przez uroczystość Bożego Ciała – jego oktawę i Odpust Parafialny, Dożynki, uczestniczy w życiu kościoła parafialnego.

Dzięki ofiarności parafian posiadamy:
a. 4 nowe chorągwie przedstawiające:
- Trójcę Świętą – wezwanie Parafii
- Św. Jana Marię Vianneya – patrona nowego kościoła
- Św. Rocha patrona tradycyjnego parafialnego odpustu

- Św. Jana Pawła II – naszego świętego rodaka Papieża
b. Nowy Baldachim
c. feretrony i poduszki w liczbie 5
asysta 2016 06 2Asysta posiada stroje regionalne, które całości dodają swoistego kolorytu.