W tym tygodniu 228

W tym miesiącu 1907

Ogółem 51281

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 23 lipca 2017                                                                       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają wakacje. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.
  2. Dzisiejsza niedziela przykrywa przypadające 23 lipca święto św. Brygidy patronki Europy. wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Pod tą samą datą czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w niedzielę po Mszach św. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  3. Przypominam o segregowaniu śmieci na cmentarzu i opłatach na wodę i śmieci.
  4. Zachęta do udziału w Pieszej Włocławskiej Pielgrzymce na Jasna Górę - katedrze
  5. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji.

Intencje mszalne 26 – 30 lipca 2017

+ ks. Tadeusz Pakulski

int. r. Wawrzonkowskich i Betlińskich

CZWARTEK 27.07

+ Leon Sobieraj int. Mirki z rodz.

+ Elżbieta Marciniak int. bratowej Joli z rodz.

+ Czesław Głowacki int. Danuty i Roberta Paradzińskich z synami

+ Stanisław Sobczyński int. syna Andrzeja z rodz.

+ Janina Grzanka int.brata Czesława z żoną i córka Renatą

- ślub Monika i Dariusz