W tym tygodniu 360

W tym miesiącu 1612

Ogółem 183342

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zatrzymajmy się na chwile przy chrzcielnicy by wspomnieć szafarza chrztu, miejsce, rodziców chrzestnych i tych którzy prowadzili nas drogą wiary.
  2. Dziś 10 r. konsekracji kościoła podziękowanie dla wszystkich którzy współtworzą tę wspólnotę wspierają ją i nawracają się w niej.
  3. Pozdrawiam parafian i gości. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Intencje mszalne 11 – 17 stycznia 2021

+ Wojciech Buchner int. Lucyny Nowak z córką

+ Andrzej Sikorski int. r. Rumińskich i Poćwiardowskich

+ Kazimiera Rybska int. sąsiadów Nowakowskich