W tym tygodniu 2

Ogółem 128534

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 16.00
  3. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w nabożeństwie w piątek o godz. 18.30.
  4. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział we Mszy Świętej o godz. 9.00 i 10.00

Po raz kolejny wierni świeccy w naszym kraju wyszli z inicjatywą ogólnopolskiej modlitwy w intencji Ojczyny. aby 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, wspólnie stanąć pod Krzyżem naszego Pana. Główne obchody tego wydarzenia będą miały miejsce w naszej diecezji - na lotnisku w Kruszynie Jesteśmy więc gospodarzami tego miejsca i wydarzenia, / program w gablocie/ Tych, którzy pozostaną w parafiach, zachęcam do duchowego włączenia się w to wydarzenie w inny sposób. w dniu 14 września przychodzimy z krzyżami , o 9,30 udamy do misyjnego krzyża. Niech zabrzmi tam stosowna pieśń, litania do Krzyża świętego oraz dziesiątek różańca w intencji Ojczyny.

1. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna zaprasza chętnych do wspólnot: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy schola dziecięca Za tydzień po Mszach spotkanie z rodzicami i dziećmi ucz kl 1-2-3. Za 2 tygodnie kandydatów do bierzmowania.
  2. Za 3 tygodnie 29.IX dożynki Parafialne. Sołectwo Kąkowa Wola organizuje zabawę o godz. 17.00 – koszt 60 zł od osoby. Kontakt do p. sołtys p. Pasturczak
  3. Przypominam o opłatach cmentarnych.
  4. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.

09:00    Przyjmowanie pielgrzymów na placu.
10:45   Zawiązanie wspólnoty.
11:00 Różaniec: Tajemnice Bolesne.
11:30  Konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie Krzyża i walka duchowa we                 współczesnym świecie”, Lech Dokowicz.
13:00 Przerwa na posiłek.
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
15:15 Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego.
17:30 Konferencja: ks. Dolindo Ruotolo oraz Joanna Bątkiewicz-Brożek.
18:30 Przerwa.
20:00 Droga Krzyżowa.
22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej)

Ważne informacje

1. Wokół wydarzenia przygotowane będą płatne prywatne parkingi. Autokar 50 zł. Osobowe 20 zł.
2. W miarę możliwości prosimy o przybycie na spotkanie już w stanie łaski uświęcającej (spowiedź w miejscu zamieszkania).
3. Prosimy o przywiezienie domowych krzyży, które będą tam uroczyście poświęcone.
4. Prosimy o zabranie ze sobą rzeczy cieplejszych oraz przeciwdeszczowych na wypadek trudniejszej pogody.
5. Jeżeli są w dyspozycji, prosimy o zabranie małych składanych turystycznych krzesełek bądź kocyków, na których będzie można usiąść.
6. Na miejscu będzie możliwość zjedzenia ciepłych lub zimnych posiłków w cenie 10 zł za posiłek oraz napojów ciepłych lub zimnych w cenie 5 zł.

Intencje mszalne   09 - 15 września 2019

+ Marek Juszczyński

+ Kazimierz Wojewoda int. syna Henryka z rodz.

NOWENNA DO MB NIEUSTAJACEJ POMOCY

+ Kazimierz Jędrzejewski – Julii Stawickiej z rodzicami

+ Halina Kwaśna

+ r, Wojtkowskich i Skowrońskich – Genowefy

+ Waldemar Kostecki – r. Fajkowskich

+ Beata Pietrzak – Heleny Kwaśnej z r.

+ Marek Pantuchowicz – Danuty i Leszka Osińskich

+ Stanisław   Michalski – szwagierki Stanisławy z Lubrańca