W tym tygodniu 278

W tym miesiącu 1754

Ogółem 55770

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 17 września 2017                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  3. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed Mszą Świętą służę posługą w konfesjonale.
  4. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  5. Podziękowanie p. Drzewieckiej Kralskiej i Pasturczak p. Czołpińskiemu Wawrzonkowskiemu i Błaszczykowi
  6. Pielgrzymka do Gietrzwałdu - 30 września - 140 lecie objawień i 50 lecie koronacji zapisy u p. Juszczyńskiej i Bartkowiak.
  7. Za tydzień dziękczynienie za plony Msza godz. 11,00 - owoce warzywa dekoracyjne do soboty - o 18 spotkanie integracyjne w Borucinie zapisy do jutra

Intencje mszalne   12- 18 września 2016

+ Sabina Sobańska 4 rś

+ Józef Panowicz Maria Bojakowska